Březen 2010

Jak hlup..... sem si připadal

31. března 2010 v 20:25 | Zoness |  Stavba kolejiště
Tak a je to tu slíbil sem vám pokračování k našemu kolejišti.
Byl jsem velice šťastný, že jsem konečně dodělal pískování a těšil se až konečně projedu mašinu i z vagony, než sem to zkusil přišel mě email od modeláře který se mě ptal, jestli nemám v té zatáčce malé místo mezi kolejemi, že když pojedou dvě mašiny na proti sobě nebo vedle sebe každá na jiné koleji,  jestli  nebudou o sebe škrtat.
Jenže já byl hned pohotový a odepsal sem mu, že to se nestane a pak to přišlo nasadil jsem lokomotivu na koleje, přidal vagony a řekl sem si -plnou parou vpřed.-
Jenže sem se asi trošku přepočítal a přišla studená sprcha, takzvaně veliký šok. Když se lokomotiva řítila velikou rychlostí k naší zatáčce říkal sem si tady žádné škrtání z jinou mašinou nebude.
Škrtání se nekonalo, protože v zatáčce pokaždé vypadla přední kolečka s kolejí, opakoval jsem to stále dokola a přitom přemýšlel čím to asi bude, usoudil sem že to budou asi příliš prudké zatáčky. Nejzajímavější bylo na tom to že když byli koleje pouze na podloží a nebyli za fixovaný lepidlem a pískem tak lokomotiva projela zatáčkou smrti hladce.Rozhodl jsem se pro radikální řešení, celí můj problémoví a hororoví úsek rozebrat v četně písku a kolejí, byl to srdce drásající pohled plný steku  a beznaděje, nepomáhali ani utěšující slova od mé manželky. Nejvíc mě dostal můj syn se slovy -Tatínku to nevadí prodáme to a koupíme nové.-
 A jak to vše dopadlo bude se stavět dá nebo už se na to....
To se možná dočtete v příštím článku...!!!!!!!
dem1
dem2
dem3
dem4

Co potřebujete k pískování

28. března 2010 v 20:58 | Zoness |  Stavba kolejiště
Nejprve si připravíte lepidlo a hlavně písek neboli kamínkovou drť a poslední věc co vám nesmí chybět je pivo, bez toho by to nešlo, ale hlavně jen jedno. S více to nezkoušejte mohlo by to špatně dopadnout.
A když už jsme u toho tak v příštím díle se dozvíte co udělalo s naším kolejištěm jedno pivo. Musím se ale nejprve pořádně rozmyslet jestli to sem napíšu a dám foto protože si připadám jak hlup....... Tak se  máte na co těšit.
Ten to týden sem dostal od jednoho modeláře email a dostal sem jednu radu musím říci že to byla dobrá rada ale úplně zbytečná. A proč, to se dozvíte příštím článku.
c
x
y

Pod parou

21. března 2010 v 11:33 | Zoness |  Videa

Naše cesta za parní lokomotivou byla velice dlouhá ale moc pěkná.Všichni jsme si to opravdu užily bylo to zupeeeeer.


Pískování a lepení kolejí

20. března 2010 v 15:52 | Zoness |  Stavba kolejiště
Po dlouhých hodinách sem konečně dodělal pískování a lepení.Byla to opravdu namáhavá práce,ale myslím si že to nejtěžší mám už za sebou.Tet mě bude čekat elektrika to tak těžké není aspoň pro mě ne protože to vůbec neumím, tak nevím kdo se s tím popere.Snad mě přijede pomoc můj švagr ten už nějakou zkušenost má, i když to bude trvat o něco déle než to pískování.Ani ve snu mě nenapadlo že budu dělat nějaké kolejiště a hrát si na strojvedoucího ale musím po pravdě říct že mě to moc baví a mého syna pro kterého to dělám taky.Nejlehčí na to všem je to napsat sem na stránky a nejtěžší čekat na reakci která přijde ze všech stran od ostatních.
c
c
x

Konečně je vše jak má být

13. března 2010 v 18:40 | Zoness |  Stavba kolejiště


Dneska Ráno sem vstal a hned sem se pustil do boje s kolejištěm, řekl jsem si že už toho bylo dost a že musím vyhrát já. Ale je pravda že když si nevím rady jdu za mojí nejdražší polovičkou pro radu,a jak už to bývá ne zklamalo to ani teď.Rady sem dostal a už se stavělo po pár hodinách bylo kolejiště postavené a moc se mě to líbilo, i mému synovy a mé ženě tak že sem byl velice spokojený. Přišel okamžik pravdy nasadil sem lokomotivu a pustil sem jí plnou parou vpřed byl sem překvapený že všechny zatáčky projela bylo vyhráno.Hned sem udělal podlaží pod koleje a upevnil, teď už stačí jen za pískovat a prohnat lepidlem.
A tady je malá ochutnávka jak to dopadlo.

A zase znovu od začátku...

12. března 2010 v 19:21 | Zoness |  Stavba kolejiště
Včera jsem pospojoval koleje napojil na trafo, že projedu první zkušební jízdu.
A je to v.... no víte kde... v pytli.
Moc prudké zatáčky,až tak prudké že parní lokomotiva vypadávala. Protože má na středu kola které se nepohybují.
Nojo chybamy se člověk učí a pak se vzteká a má chuť s tím praštit. To jsem měl včera večer.
dneska jsem přijel z práce a vyrval jsem tunel protože do něj vedla prudká zatáčka. Takže zase nový už třetí, ale tentokrát ho budu dělat až budu mít postavené kolejiště. Odstranil jsem i celý blok kde byl nadjezd. Je těžké vše poskládat tak aby to vycházelo na tak malém prostoru.
Stůl má 180/100cm.červené šipky na prvním obrázku označují tunel a nájezd který jsem musel odstranit.

kola označené zeleně jsou nepohyblivá

Plnění snů... díl první...

6. března 2010 v 21:34 | Zoness |  Naše kolejiště

Nic není tak jednoduché jak se zdá.
Vypadá to že nejednoduší ze všeho bylo udělat stůl. Stůl není tak velký, takže se toho tam nedalo moc tvořit a přišlo se na to že tunel, který se nám tak krásně povedl se nám tam nevejde, proto děláme nový. Docela mě mrzí, že pro nedostatek místa nemám možnost udělat kolejiště větší, ale pro mého pětiletého syna to snad bude stačit.
Uvidíme časem jestli do toho bude stále zapálený jako je dnes. ale byl bych tomu rád bylo by lepší věnovat se třeba modelařině, než se někde jen tak poflakovat.


Na úvod

6. března 2010 v 18:20 Videa
Tohle je sen každého malého kluka a výjimkou není ani můj pětiletý syna. Já se mu snažím ten sen alespoň trošku splnit